náměstí Míru ///

od 15:00 Mobilní lezecká stěna na náměstí 

od 15:00 Horkovzdušný balón - létání pro veřejnost 

15:00 - 19:00  Odpoledne pro děti s DDM 

16:00 - 19:00 Turnaj ve Streetballu

17:00 - 18:30 Tančírna latinskoamerických tanců

18:30 Běh pro nejmenší 

19:00 Koncert The 6 Fire Balls

19:30 Highline - přechod náměstí na laně

20:00 Benefiční běh pro Světlušku 

20:30 Koncert The 6 Fire Balls

21:30 Highline večer s promítáním a besedou

 

Mobilní Lezecká stěna

Na náměstí vyroste v průběhu odpoledne více než 10m lezecká stěna pro malé i velké horolezce. Vstup zdarma.

  • minimální věk 3 roky

  • až 4 lezci zároveň (každého jistí instruktor)

  • 6 lezeckých cest různé obtížnosti

  • nejoblíbenější aktivita na dětské dny a festivaly

 

Tančírna

Tančírna latinskoamerických tanců pod širým nebem s Dárií a Vencou v rytmu Bachata.

Vice viz. odkaz: Dária a Venca Dancers

 

Highline

Přechod nad náměstím Míru ve výšce 15m na laně. Lajna bude natažena mezi kinem Morava a Hotelem Rozkvět.

 

Běh pro světlušku

Benefiční běh s hromadným startem ve 20:00 hod.
STARTOVNÉ: 200 Kč / příp. 300 Kč s tričkem Veselí v pohybu. Čelovky a reflexní prvky povinné.

Trasa měří 5 km a začíná a končí na náměstí Míru (Chaloupky, Břehy, lávka přes Moravu, Bartolomějské náměstí, přístaviště Baťův kanál, zámecký park, Tyršova ul, Park Petra Bezruče, náměstí Míru).

Výtěžek ze startovného jde na benefiční účely Nadace Světluška.

 

Six Fireballs

Kapela The 6 Fireballs vznikla na sklonku roku 2001 v Brně pod původním názvem The Fireballs. Do roku 2018 máme za sebou více než tisíc vystoupení po České republice i v zahraničí. Prohlédněte si náš seznam referencí a vybraných minulých vystoupení.

Repertoár tvoří zejména skladby z období klasického rock'n'rollu s přesahem do rhythm'n'blues a jump swingu, tj. cca z let 1950-1962. Jedná se o hity, které složili a hráli Bill Haley, Chuck Berry, Fats Domino, Jerry Lee Lewis, Elvis Presley, The Jodimars, Louis Jordan, The Treniers a další, ovšem i o skladby méně známé, novější, starší a vlastní, v angličtině, v češtině i čistě instrumentální.

Důraz klademe zejména na autentický zvuk, swing, image a divokou pódiovou show. Na jevišti nechybí řada původních artefaktů z konce 50. let - účinkuje s námi sbírka originálních starých mikrofonů Shure z let 1947-1963, oválný buben Trixon Speedfire či někdy dokonce více než 50 let stará zvuková aparatura s nezbytným páskovým echem.

Současné složení kapely: Petr Pospíšil (kontrabas, zpěv, kapelník), Pavel Štursa (kytara, zpěv), Petr Janovský (tenor saxofon), Pavel Zlámal (baryton saxofon), Matěj Fouma (klavír, akordeon, zpěv) a Petr Štefaník (bicí).

Mohli jste nás vidět například na největším evropském RnR festivalu Summer Jamboree v Itálii, mezinárodním R'n'R & rockabilly festivalu Rumburk Rumble, jako předkapelu Jerry Lee Lewise, několikrát na TV Nova a v České televizi či jako hlavní kapelu na Boogie plese ve Vídni. V roce 2003 jsme vydali desku On Fire, v roce 2011 desku Pozdě či na knap, v roce 2017 desku 6-2-6.

Od roku 2013 nás můžete vídat také pod názvem Gone Hepsville s naší vlastní hudbou - takto jste nás mohli vidět například na festivalech Rhythm Riot, Hep Cats Holiday či Shake That Boogie baby! v Anglii, Hangar Rockin' ve švýcarsku, Firebirds festivalu v Německu a mnoha dalších. Také jsme v roce 2014 vydali desku Lotsa Rhythm a v roce 2018 desku Gimme! u anglicko-německého vydavatelství Rhythm Bomb.

V prosinci roku 2012 byla kapela The Fireballs slavnostně uvedena do Síně slávy českého Rock and rollu, čehož si vážíme o tom víc, že všichni ostatní, se kterými jsme ji v té chvíli sdíleli, byli nejméně o generaci starší.