11. a 12. 11. 2022

Areál Sokolovny ve Veselí nad Moravou 

Poplatek za dvoudenní kurz (cca 5 hodin) je 500 Kč

Běžecký workshop se zkušeným trenérem a pedagogem Zdeňkem Štěpánkem je určen jak pro začínající, tak i zkušenější běžce. V rámci semináře proběhne úvodní teoretická část zaměřená na efektivní techniku běhu, ale nevyhneme se ani komplikacím běžců, dýchaní a dalším otázkám. Později nebude chybět ani praktická ukázka správné techniky běhu, významu rozcvičování ad. Pojďte se s námi naučit běhat lépe, rychleji a zdravěji. Nutná rezervace na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel.: 724 254 999. 

 

Zdeněk Štěpánek

@zdenek_trener_bezcov

 Běžecký trenér a pedagog.

 „Od deseti let jsem se věnoval atletice na dráze a vyrostl ve vytrvalce. Pod vedením našich trenérů jsme často pro zpestření tréninku absolvovali závody i v terénním prostředí. Tam se začal budovat vztah k běhu a pohybu bez ohledu na prostředí. Už před ukončením Fakulty tělesné kultury na Univerzitě Palackého v Olomouci jsem se věnoval trenérské činnosti a u ní v různých obměnách zůstal doposud.

 Šest let jsem učil v Brně na gymnáziu a věnoval se přípravě basketbalistů, volejbalistek, florbalistů a běžců. Po těchto pedagogických letech jsem v Bratislavě založil specializovanou běžeckou prodejnu a několik let se věnoval výběru a poradenství běžeckého vybavení. Při tom jsem si držel několik svěřenců a vedl běžeckou komunitu čítající 500 běžců. Aktuálně se věnuji jen trenérskému řemeslu.

 Jako sportovec už nemířím mezi nejrychlejší borce, ale za "expedičním" zážitkem. Mám za sebou několik jednodenních ultramaratonů, vícedenní akce jako 800 km za 10 dní ve Španělsku, nebo 350 km za 5 dní od pramene Moravy až jejímu soutoku s Dunajem. Každý rok vymýšlím a organizuji běžecké kempy v horském prostředí. Moji svěřenci jsou amatérští běžci, kteří běhají pro zdraví, ale i ultramaratoští "blázni". 

V trenérství si zakládám na tom, že ten, kdo se mnou spolupracuje, rozumí tomu, co a proč dělá.

Já ho a on sebe vnímá jako jedinečného a originálního, a tak přistupuje ke své přípravě. A nakonec si je vědom, že změny a pokroku dosáhne s disciplinovaným přístupem.

Pokud chcete vědět víc, tak se kdykoliv na cokoliv během našich online akcí ptejte nebo se podívejte na www.pozemi.com

 

Co Vás čeká:

Pátek 11. 11.

17:00 - 18:30 - povídání o základních vstupech do běžeckého tréninku – běžecký fundament

18:30 - 19:30 - v běhu na Sokolovně: Význam warm upu (rozcvičky) a běžecké abecedy (běžecké drily)

 

Sobota 12. 11.

9:00 - 11:30/12:00 

- klíčové momenty v běžecké technice – běhání pro zdraví a s minimem omezení

- držení a souhra těla, dopad a dynamika kroku

 

Co s sebou:

- zvědavost a chuť si hrát a učit se

- běžecké boty a sportovní oblečení dle počasí (na sobotu klidně i dvě série)

- budou i prostoje při vysvětlování, takže se hodí péřová vesta nebo bunda

- tekutiny/lehké jídlo

 

V místě konání budou k dispozici šatny a sprchy.